NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA   Login: Hasło: RSS Facebook


HOME · Antena HF-P1 · Wpis #2295713
SQ9KFW 14.06.2016 09:09:09


Lokalizacja: JO90QN - Myszków

Posty: 141 #2295713
Podczas mojej ostatniej aktywacji Leszek zadał mi pytanie o wagę anteny HF-P1. Obiecałem, że po powrocie do domu zważę i wynikami się podzielę wesoły
Zatem:
1. Pokrowiec plus oryginalny statyw plus antena pracująca w zakresie od 40m do 70 cm (bez cewki na 80m i dodatkowego uchwytu) - waga 1.06 kg.
2. To co wyżej plus cewka na 80m - 1,23 kg
3. To co wyżej plus uchwyt pozwalający mocować antenę byle gdzie, np. do barierki balkonu - 1,67 kg.
I dwie uwagi na temat dodatkowego wyposażenia anteny:
1. Pokrowiec z czegoś, co przypomina cordurę (może nią jest) - dobrze wykonane, wszystko w środku ma swoje miejsce włącznie z opcjonalnym stajakiem, Można wrzucić do plecaka lub przytroczyć do niego, jak na mój gust trochę za drogo kosztuje, ale... w sumie ok.
2. Opcjonalny stojak (trójnóg) - jedynymi zaletami jest niska waga i małe rozmiary po złożeniu oraz to, że spokojnie wchodzi do pokrowca razem z anteną. Wady, to przede wszystkim dosyć wysoka cena oraz dyskusyjna jakość. Trzeba uważać przy skłądaniu, żeby nie uszkodzić gwintów.
_________________
Pozdrawiam.
Mirek.

Zobacz ten wpis w wątku


Aby pisać na forum musisz się zalogować !!!

Załóż własne forum dyskusyjne na iq24.pl