NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » REGULAMINY DYPLOMU SOTA » DYPLOMY I TROFEA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Dyplomy i trofea

tłumaczenie podstrony sota.org.uk
  
SQ9APD
19.09.2011 15:53:03
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Kraków, KO00ab

Posty: 1405 #769722
Od: 2011-8-14


Ilość edycji wpisu: 21

Ilość edycji Admina: 23
Oczywiście bierzemy udział w Programie SOTA dla zabawy, ale zawsze jest miło, gdy nasze wysiłki są w jakiś sposób rozpoznawane i doceniane. Czy jest lepszy sposób, niż osiągnięcie przez Aktywatora, Łowcy czy Nasłuchowca dyplomu lub trofeum SOTA?

Dyplomy i trofea
Dyplomy są dostępne po uzyskaniu przez Aktywatorów i Łowców: 100, 250, 500, 1000 punktów. Te piękne dyplomy są drukowane w kolorze i są osobiście podpisane przez członków Zespołu Zarządzającego SOTA. Każde świadectwo jest indywidualnie numerowane i drukowane z własnym znakiem lub numerem SWL. Adnotacje, takie jak "All right" lub "VHF" mogą być dodane na życzenie bez dodatkowych opłat. Dyplomy wysyłane są w kopercie bąbelkowej w celu zapewnienia, że ​​dotrą one w dobrym stanie. Dla tych z niespożytą energią i entuzjazmem są dodatkowe certyfikaty za osiągnięcie 2500, 5000 i 10000, a nawet więcej punktów.

Za osiągnięcie 1000 punktów Aktywatory otrzymują status "Górskiej Kozicy" (Mountain Goat), a Łowcy i Nasłuchowcy status "Chatka Leniwca" (Shack Sloths). Osiągnięcie wymienionych statusów wymaga znacznego poświęcenia i wysiłku, dlatego potem można ubiegać się o specjalne nagrody-trofea, jakimi są grawerowane kamienie. Każdy "blok lodowy" o wymiarach 9x9cm jest w całości wykonywany ręcznie w szkockich Highlands. Rzemieślnicy tworzą niepowtarzalne "półokrągłe wykroje" wzdłuż każdej krawędzi surowego szkła, co czyni trofeum wyjątkowym. Trofeum będzie indywidualnie grawerowane ze znakiem zdobywcy i rokiem w którym osiągnął 1000 punktów. Adnotacje takie jak: "All CW" czy "VHF", mogą być również wygrawerowane za niewielką dopłatą.

Obrazek Obrazek

Unikatowe dyplomy i trofea SOTA
Zdobywanie unikatowych nagród SOTA polega na osiągnięciu liczby różnych szczytów jako Aktywator, Łowca lub Nasłuchowiec. Liczba ta jest niezależna od liczby zdobytych punktów SOTA. System bazodanowy SOTA automatycznie zlicza ilość "zaliczonych" szczytów. Dyplomy są dostępne dla progów 100, 250, 500 i 1000 szczytów. W bazie jest już ponad 8000 szczytów w Stowarzyszeniach całego Świata dlatego progi 2500 i 5000 szczytów są dostępne na razie czysto teoretycznie. Nagrody te, to kolejne wyzwanie, szczególnie dla czołowych Aktywatorów i Łowców, których wyniki sięgają dużo dalej niż status "Górska Kozica" czy "Chatka Leniwca", ale często mają mniej niż 200 unikalnych szczytów. Wiąże się to z tym, co od początku Programu robili zarówno Aktywatorzy jak i Łowcy - zliczali swoje unikatowe szczyty które aktywowali lub z którymi pracowali. Oczywiście, te same nagrody są wydawane Nasłuchowcom. Możliwe jest uzyskanie trofeum "Chatka Leniwca" za pracę z 1000 unikalnymi szczytami. Te trofea wyglądają identycznie do "Chatka Leniwca", ale dodatkowo jest wyryty napis "Unique" (unikalny).
Brak jest informacji na temat trofeum "Górska Kozica" w tej kategorii nagród. Widocznie daleko jest jeszcze Aktywatorom do zdobycia 1000 unikalnie aktywowanych szczytów - przypisek SQ9APD

Dyplomy "Górski eksplorator" i "Łowca gór"
Nowością w 2010 roku było wprowadzenie dwóch nowych dyplomów "Górski eksplorator" (Activators' Mountain Explorer Award) i "Łowca gór" (Chasers' Mountain Hunter Award). Dyplomy te wprowadzono dla tych, którzy spędzając wakacje w obcych krajach należących do CEPT, mogą zabrać ze sobą sprzęt radiowy i potencjalnie aktywować szczyty spoza własnego Stowarzyszenia. Łowcy dokładają wszelkich starań aby pomagać aktywatorom w zakwalifikowaniu ich szczytu, często polując na unikalne szczyty, co stwarza prawdziwe dla nich wyzwanie w celu osiągnięcia wymienionych tu dyplomów. W skrócie, potrzebne wymagania do zdobycia dyplomów:

"Górski eksplorator"
Istotą dyplomu jest aktywacja zakwalifikowanych do SOTA szczytów zgodnie z Zasadami Ogólnymi i Lokalnymi, z terenu różnych Stowarzyszeń - i tak:
* Dyplom brązowy - potwierdzenie aktywacji co najmniej jednego szczytu z każdego z 5 Stowarzyszeń
* Dyplom Srebrny - potwierdzenie aktywacji co najmniej jednego szczytu z każdego z 10 Stowarzyszeń
* Dyplom Złoty - potwierdzenie aktywacji co najmniej jednego szczytu z każdego z 15 Stowarzyszeń
* Dyplom Platynowy - potwierdzenie aktywacji co najmniej jednego szczytu z każdego z 20 Stowarzyszeń
* Nagroda Globetrotter - potwierdzenie aktywacji co najmniej jednego szczytu z każdego Stowarzyszenia
Przykład: aktywator aby ubiegać się o Dyplom Brązowy, musiałyby mieć uaktywnione szczyty z co najmniej pięciu Stowarzyszeń - np. GM, G, F, DL i NA.

"Łowca gór" - klasa: VHF (70MHz i wyżej)
Łowcy i Nasłuchowcy powinni odnotować co najmniej 2 łączności/nasłuchy z terenu różnych Stowarzyszeń, w jakąkolwiek emisją. W ramach tego dyplomu istnieje możliwość otrzymania dyplomu klasy UHF (430MHz i wyżej) - patrz: uwaga.
* Dyplom brązowy - potwierdzenie kontaktu z co najmniej dwoma szczytami z każdego z 5 Stowarzyszeń
* Dyplom Srebrny - potwierdzenie kontaktu z co najmniej dwoma szczytami z każdego z 10 Stowarzyszeń
* Dyplom Złoty - potwierdzenie kontaktu z co najmniej dwoma szczytami z każdego z 15 Stowarzyszeń
* Dyplom Platynowy - potwierdzenie kontaktu z co najmniej dwoma szczytami z każdego z 20 Stowarzyszeń

"Łowca gór" - klasa: All Band (wszystkie pasma)
Łowcy i Nasłuchowcy powinni odnotować co najmniej 2 łączności/nasłuchy z terenu różnych Stowarzyszeń, z tym że dodatkowo wymaga się co najmniej jednej łączności przeprowadzonej z innymi kontynentami. W ramach tego dyplomu istnieje możliwość otrzymania dyplomu klasy 50MHz - patrz: uwaga.
* Dyplom brązowy - potwierdzenie kontaktu z co najmniej dwoma szczytami z każdego z 5 Stowarzyszeń leżących na tym samym kontynencie
* Dyplom Srebrny - potwierdzenie kontaktu z co najmniej dwoma szczytami z każdego z 10 Stowarzyszeń, w tym co najmniej jedna łączność z jednego, innego kontynentu
* Dyplom Złoty - potwierdzenie kontaktu z co najmniej dwoma szczytami z każdego z 15 Stowarzyszeń, w tym co najmniej jedna łączność z każdego z 2 innych kontynentów
* Dyplom Platynowy - potwierdzenie kontaktu z co najmniej dwoma szczytami z każdego z 20 Stowarzyszeń, w tym co najmniej jedna łączność z każdego z 3 innych kontynentów
* Dyplom Wszystkie Stowarzyszenia - potwierdzenie kontaktu z co najmniej dwoma szczytami z każdego Stowarzyszenia, w tym co najmniej jedna łączność z każdego z 4-5 innych kontynentów

Uwaga: Ograniczenia struktury bazy danych mogą wymagać ręcznego sprawdzania adnotacji dla dyplomów klasy VHF, UHF i 50MHz.

Ubieganie się o dyplomy i trofea
Nagrody (dyplomy i trofea) nie są wysyłane automatycznie - trzeba się o nie samemu ubiegać!
Aby ubiegać się o dyplomy lub trofea; Aktywator, Łowca czy Nasłuchowiec powinien określić, o jaki dyplom lub trofeum się ubiega, termin w jakim został on osiągnięty i wysłać czek w funtach brytyjskich, skierowany na bank UK, wystawiony na "Sota":
BJ GM4TOE Horning
5 Main Street
Tomintoul
Ballindalloch
AB37 9EX

Dla wnioskodawców spoza Wielkiej Brytanii, można dokonać przelewu za pomocą następujących danych:
Nazwa konta: Summits on the Air
IBAN: GB80NWBK01054139581004
BIC: NWBKGB2L
Należy się upewnić, że wszystkie opłaty manipulacyjne są opłacone, w przeciwnym razie potrącenie przez banki tychże opłat spowoduje, że rzeczywista kwota przelana na konto odbiorcy, będzie niższa niż wartość dyplomu/nagrody.
Zespół Zarządzający SOTA przyjmuje również płatności kartą kredytową on-line w obcych walutach poprzez usługę Paypal. Pobierana jest wtedy dodatkowa opłata pokrywająca opłaty na rzecz Paypal.

* Przejdź do sklepu SOTA (nie ma konieczności wysyłania e-mail'a z informacjami koniecznymi do wydania dyplomu)

Dla poparcia ubiegania się o dyplom/ lub trofeum, Aktywator i Łowca musi:
- zapewnić, że baza danych SOTA jest zaktualizowana wpisami przeprowadzonych przez niego łączności; lub
- przedłożyć pełny, papierowy dziennik łączności.
Wszystkie zgłoszenia o wydanie dyplomu lub trofeum będą sprawdzane i jeśli nie będą zgodne z danymi bazy danych SOTA, zostaną zwrócone do korekty.

Zgodnie z "Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych" z dnia 4 lutego 1994 roku, treść (tłumaczenie) zamieszczone w niniejszym poście jest chronione prawami autorskimi i jakiekolwiek jego kopiowanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione.
_________________
Pozdrawiam
Manager SOTA SP
nasłuch: FM 145.550MHz
kontakt: sota.poland(at)gmail.com
  
Electra19.03.2019 08:54:53
poziom 5

oczka
  
SQ9APD
09.11.2012 23:27:39
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Kraków, KO00ab

Posty: 1405 #1047398
Od: 2011-8-14
Od 1 lutego 2013 roku będzie wydawany dyplom Summit to Summit, dla aktywatorów, który mieli kontakt z innym aktywatorem. Nie będą liczyć się łączności nawiązane dotychczas. Więcej szczegółowych informacji wkrótce.
_________________
Pozdrawiam
Manager SOTA SP
nasłuch: FM 145.550MHz
kontakt: sota.poland(at)gmail.com

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » REGULAMINY DYPLOMU SOTA » DYPLOMY I TROFEA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta